Letáky

Rozdíl mezi papírovým letákem a katalogem

3. prosince 2013 v 14:41 | Leták
Papírové letáky či katalogy jsou jedním z marketingových nástrojů jak získat návštěvníky do prodejen různého typu. Jaký je rozdíl mezi letákem a katalogem?

Letáky

Letáky se velmi často vytváří pro rychloobrátkové zboží jako jsou potraviny či sezóní zboží. Letáky jsou na novinovém papíře a vydávané v periodicitě od 1 týdne do jednoho měsíce. Design těchto letáků je obvykle stejný. Letáky vydává například prodejní řetězec Lidl, Tesco, Makro, Obi (zahradní a stavební technika)

Katalogy

Naopak kvalitnější papírové katalogy se zpravidla tvoří pro zboží které má prodejce v nabídce delší dobu, např 1/4 roku a více. Mezi klasické zboží pro které se katalogy vytváří je nábytek, či dovolená. Tyto katalogy bývají na křídovém papíře o gramáži větší než 100g/m2. Každý katalog bývá v mírně jiném designu. Katalogy převážně neobsahují cenu za produtk či zboží, protože se se cena v době platnosti katalogu může měnit. Katalogy vydavá Sconto, CZnábytkář,

Přechod mezi letákem a katalogem

Přechod mezi letákem a katalogem jsou takové tištěné materiály, které mají platnost delší než jeden měsíc, jsou na kvalitnějším papíře a obsahují cenu za produkt.

Letákové servery v České televizi

23. srpna 2013 v 14:38 | Leták
V květnu roku 2013 se reportéři české televize zameřili na slevové a letákové servery. Vhlavní zpracodajské reportáži Událostí upozorňují na web xletaky.cz který nabízí desítky prodejců a tisíce letáků. V reportáži zaznímá, že kolo lze koupit i se slevou tiscíců korun a fotoaparát ostovky korun.
Slevových serverů jsou desítky ale narozdíl od letákových serverů nabízejí slevy na služby a zboží méně známých prodejců. Letákové servery umístí letáky těch prodejců, kteří mají více kamenných poboček. Zprávy v české televizi nabízí pravidelné informace akčních cenách a po vánočních výprodejích.

Ceny nápojů CocaColy léto 2013

29. července 2013 v 11:30 | Leták
Ceny nápojů od CocaColy spadli v létě 2013 na polovinu své běžné ceny. Běžně se cena Coly, Fanty, Sprite pohybuje kolem 40Kč za dva litry. ale v létě 2013 je cena za 20Kč za dva litry. Zde je vidět, že cena koncová nemá nic společného s cenou výroby...

Poloviční cenu Coly najdete v Kauflandu, Globusu.

Aby kola přitáhla pozornost píše na své obaly jména lidí, či jiné poutavé názvy jako je "bejby, kámoši".
Kofola nechtěla být pozadu, proto za 15Kč lze koupit dva litry.

Letní slevy Billa

24. července 2013 v 22:21 | Leták
Slevy a aktuální letní nabídka Billa letáků. První strana letáku nabízí melouny za 8kč za 1kg. Za kuřecí prsa s kostí za 99Kč. Za Kaiserku z naší pekárny 3Kč si koupíte. Hrozny z bílé révy za 50Kč. Nektarinka za 40Kč.

Letáky Penny

22. dubna 2013 v 20:19 | Leták
Letáky Penny nabízí čerstvá vejce za 64Kč za 30ks ve velikosti M. Dále leták nabízí Dunajskou klobásu za 100g od 12Kč. První strana nabízí i sýr Eidam bloček v 45% za 23Kč. Další čerstvé potraviny jsou zelená okurka,česnek, kiwi a zelený meloun vodní 25Kč za kg.
Leták Penny platný do 25.4 má na první straně pivo Zlatopramen, čokoláda Milka. Možnosti dobrého nákupu cukrovinek a jiných dobrot.

Virtuální letáky a PDF

25. března 2013 v 9:37 | Leták
Pro snadné prohlížení letáků a katalogů pomocí elektronických zařízení jsou vhodné virtuální katalogy. Klasické elektronické letáky najdete často v podobě obrázků které se prohlíží obtížně. Obrázky jsou veliké a kvalita nízká.
Virtuální letáky jsou jednotlivé strany (např z PDF souboru) převedené do interaktivní aplikace, kde lze myši nebo kliknutím stránky letáku otáčet, listovat, přibližovat či tisknout. Ve virtuálních letácích lze vyhledávat, zobrazit náhledy stránek či jednoduše odkazovat na jednu konkrétní stránku letáku.
Převod katalogu či letáku z formátu PDF do virtuálního letáku zajišťuje www.e-letaky.cz/

Xletáky - formáty letáků

26. února 2013 v 12:24 | Leták
Web xletáky je stálicí českých slevových portálů. Desítky letáků a akčních katalogů každý den ke stažení v oline podobě jako obrázek (formát .jpg či .png). Některé slevové letákové servery nabízejí, letáky i ve formátu Adobe Reader PDF.
Formát letáku PDF mívá výhodu, že texty se přizvětšování nerozmazávají (stále ostré hrany).
Naopak formát letáku v obrázku JPG (j-peg) se otevře na každém počítači a je rychle stažený. Na stažení obrázků nemusíte čekat tak dlouho jako na PDF. Obrízkové letáky používá například server xletáky.cz a PDF letáky používá Akčníceny.cz

Zboží z letáků

14. září 2012 v 17:06 | Leták
Web Xletaky.cz nabízí desítky letáků prodejců. Do dnešní doby se jednalo pouze o oskenované letáky do JPG. Dnes najdete nejzajímavější zboží v textové podobě přepsané do u každého aktuálního letáku. Pár řádků Vám napoví jaké akční zboží leták nabízí. První strany letáků jsou určené pro to nezajímavější co prodejce nabízí, proto Xletáky píšou co leták nabízí.

Leták Biila Billa Bila

12. září 2012 v 15:18 | Leták
Nadpis článku "Leták Biila Billa Bila" můžese zdát jako nesmyslný, ale přesně tak někteří lidé hledají letáky známého bila letáksupermarketu. Leták prodejce potravin Billa má název který není v Česku úplně obvyklí a někteří lidé jej zaměňují. Záměny na leták Bila Biila či Bila je zcela běžný. Aktuální leták Billa je správný název pro nové letáky tohoto prodejce. Zajímavé letáky a inforamce z nich lze najít na cizích webech.

Letáky Billa do 4.9.2012

29. srpna 2012 v 17:45 | Leták
Leták Billa platný do 4.9 nabízí zajímavé zboží, hlavně potraviny. Levné brambory pozdní konzumní koupíte za 4Kč za kilogram pokud koupíte 10 kilo. Leták Billa nabízí tuto slevu hned na úvodní stránce. Kaiserka za 3Kč více druhů, kopíte obchodech Billa. A kdo je členem Billa klubu, máte slevu 10% na celý nákup!
Další zboží je kladenská pečeně (masová uzenina) za 14Kč za 100 gramů. Leták nabízí i pizzu ristorante za 40kč.
 
 

Reklama